Чистайга Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова килде

2019 елның 17 мае, җомга

Бүген эш визиты белән Чистай шәһәренә Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова килде. Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Эдуард Хәсәнов Ольга Павлованы каршы алды.

Аның килүе уңаеннан Чистай шәһәре депутатлары һәм Чистай муниципаль районы авыл депутатлары белән «Бердәм Россия» партиясе Генераль советы Секретаре Андрей Турчак тарафыннан кертелгән җирле үзидарәне үстерү буенча инициативалар турында фикер алышу оештырылды.

«Җирле үзидарә органнары депутатлары өчен мондый чаралар булмады әле. Бүген, декларациядә төгәл яки тулы булмаган мәгълүматлар бирелгән очракта, муниципаль депутатлар үз вәкаләтләрен туктаталар. Декларацияләрне күп санлы тикшерү нәтиҗәләре буенча муниципаль депутатлар вәкаләтләрен күпләп кушу очраклары билгеле, бу җирле үзидарә органнары эшен парализацияли», - дип аңлатты депутат.

Очрашу ахырында Ольга Павлова депутатларның сорауларына җавап бирде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: