"Маевка 2.0" Республика Хезмәт һәм иҗат фестивале

2019 елның 15 мае, чәршәмбе

10-12нче май көннәрендә Зәй шәһәренең "Йолдызлык" комплексында «Маевка 2.0» Республика Хезмәт һәм иҗат фестивале узды, анда Чистай муниципаль районы проводникларының студентлар отряды кандидатлар катнашты.

Чараның төп максаты-алда торган максатларга әзерлек, чөнки анда күпме сугышчыны, бигрәк тә кандидатны, эшкә әзер булуын аңларга була. Көн эшләде, урманны киез итекеннән һәм агачлардан чистарту, лагерь һәм корпуслардан җыештыру эшләрен башкарып, ә кич белән барлык катнашучыларны «Стартины» бию конкурсы, командаларның визиткалары конкурсы, «РСО идеологиясе» темасына белем бирү программасы һәм «Россия Студентлар Отрядлары»Татарстан төбәк бүлегенең командир составына үзләрен кызыксындырган барлык сорауларны бирә алган түгәрәк өстәл көтә иде. Катнашучылар бәйрәм ялларын күңелле һәм файдалы итеп үткәрделәр, уңай эмоцияләр әзерләделәр һәм җәйге хезмәт семестрына кәеф кордылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: